serdar kılıç

HAKKINDA

Serdar Kılıç’ın macerası; Bolu Dağları’nda, 1300 metre yükseklikte, insan eli değmemiş, vahşi yaşamın hüküm sürdüğü bir coğrafyada başladı. Bir insanın, çok az sayıda geleneksel el aleti kullanarak ve kendisiyle bütünleşmiş küçük bıçağıyla ağaç kütüklerinden ev yapması ve kendisine bir yaşam alanı kurmasının hikâyesiydi bu.

Vahşi doğa şartlarında, soğuk kış gecelerinde, ürkütücü kar, yağmur, sis saldırılarına karşı mücadele, aç kalmamak için verilen savaş ve yalnız bir adamın hikâyesi. Bolu’da dağ evinden yola çıkarak Anadolu’ya doğru yol alan Serdar Kılıç, doğadaki insanı arıyor, geçmişimizin izini sürerek; halen doğada yaşayan insanın mücadelesini anlamaya ve anlatmaya çalışıyor. Aradığı sadece el becerisi, insan gücü ve üretim değil. Aradığı; binlerce yıllık geçmişimiz ile içimize işleyen duygular, gelenekler, öğretiler, hürmet, sevgi, vicdan, saygı ve birlikte yaratılan bir Anadolu kültürü… Şehirde sıkışıp kaybettiğimiz, genlerimize işlenen onlarca bilgi ve duyguyu yeniden hatırlamak adına “Doğadaki İnsan”…

Serdar Kılıç, günlük sporunu dağ evi çevresinde kendi özgü şekilde yapıyor… Doğanın kucağında yaşadığı güzel bir günü izleyicilerle paylaşıyor. Doğa ve insan ile olan serüveninde farklı teknikler ve doğaçlama yöntemler kullanarak doğadan suyumuzu ve yiyeceğimizi nasıl elde edebileceğimizi gösteriyor.

Serdar Kılıç, baharın gelişini karşılamak ve tanık olmak için yola çıkıyor… Ormanda kayın ağacından su elde ederek doğanın özünü içiyor…. Bir akarsu üzerine barınak inşa ediyor ve geceyi orada geçiriyor.Yolunu uzun süredir kimsenin uğramadığı yaylalara düşürüyor. Yalnızlığı, dinginliği ve muhteşem manzarayı yaşayarak anlatıyor.

YAPIM EKİBİ

  • Görüntü Yönetmeni
    Murathan Varol
  • Yönetmen
    Devrim Karabatak
  • Hazırlayıp – Sunan
    Serdar Kılıç

 

DOĞADAKİ İNSAN FOTO GALERİ
DOĞADAKİ İNSAN VİDEOLAR
SERDAR KILIÇ KİMDİR