Derin Analiz

/Derin Analiz

DERİN ANALİZ

Hasan Kurtulmuş’ un moderatörlüğünde Yiğit Bulut’un yorumlarıyla yaşanan olayların perde arkasına dair çarpıcı tespitlerin yapıldığı Derin Analiz’ de, olayların görünenden çok görünmeyen yönleri üzerinde duruluyor.

Türkiye’ ye ve dünyaya dair önemli başlıkların değerlendirildiği programda olaylar ve aktörler arasındaki bilinmeyen bağlantılar deşifre ediliyor.

YAPIM EKİBİ

  • Yönetmen
    Filiz Demirer
  • Yapımcı
    Mustafa Özdemir

DERİN ANALİZ FOTO GALERİ

DERİN ANALİZ PROGRAM BÖLÜMLERİ:

Derin Analiz Yiğit Bulut & AKPM Kararı + Doviz Kurları – 25.04.2017

Trt Haber Derin Analiz 25 Nisan 2017 Yiğit Bulut ve Hasan Kurtulmuş Türkiye ekonomisi ve Hedefleri ile gündemdeki olayları en ayrıntılı yönleriyle masaya yatırıyor.

AKPM’nin ‘siyasi denetim’ kararıyla ilgili “Fareler dağa küsmüş dağın haberi olmamış” Avrupa Birliği Türkiye’ye küsmüş Türkiye’nin haberi olmamış. Onun için hiç önemli değil. Ne Fitch’in ne Moody’s’in… Ne oldu? Türk borsası tüm zamanların rekorunu kırıyor” dedi.
Türk borsası tüm zamanların rekorunu kırıyor.

Yiğit Bulut’un konuya ilişkin yaptığı değerlendirmeler şöyle:
21 ayda 3 liranın üzerinde dolara bulaşmayıp TL’de kalmaya çalışanlar %20 faiz almışlar. Yani dolar kuru 3.60 olsa 21 ay TL’de kalanların kuruyla eşit oluyor.

DOLAR DAHA DİP SEVİYELERİ GÖRECEK
Bu programda son 24 aydır diyorum ki TL enstrümanlar çok ucuz, TL enstrümanlardan mutlaka edinin, TL’de kalmaya devam edin. Dolar almak yerine AKPM’de BIST’te hisse senedi alanlar 21 ayda %200 yani 1’e 2 getiren hisse senetleri var.

SİNCAR’A OPERASYON İÇİN İZİN ALINMADI
TSK, Amerika yapamazsın demesine rağmen Sincar’a operasyonu gerçekleştirdi. Operasyondan çok kısa bir süre önce ABD’ye Rusya’ya K. Irak’a haber verildi.

Yiğit Bulut Facebook Sayfamız: https://goo.gl/VoLnem
Yiğit Bulut Twitter: https://twitter.com/yigitbulutt
Kanalımıza Abone Olun: https://goo.gl/3RM45H

April 25th, 2017|

Derin Analiz Yiğit Bulut & Referandum ve Getirdikleri – 18.04.2017

Trt Haber Derin Analiz 18 Nisan 2017 Yiğit Bulut ve Hasan Kurtulmuş Türkiye ekonomisi ve Hedefleri ile gündemdeki olayları en ayrıntılı yönleriyle masaya yatırıyor.

Halk oylamasıyla yeni anayasa paketine evet denilmiştir.
Referandum sonuçlarının açıklaması nelerdir?
Başkanlık sisteminin Türkiye’ye faydası nelerdir?
Avrupa birliği Kıbrıs’ı bizden almayı hayal ediyormu?

Yiğit Bulut Facebook Sayfamız: https://goo.gl/VoLnem
Yiğit Bulut Twitter: https://twitter.com/yigitbulutt
Kanalımıza Abone Olun: https://goo.gl/3RM45H

April 18th, 2017|

Derin Analiz Yiğit Bulut & Referandum Başkanlık Sistemi – 11.04.2017

Trt Haber Derin Analiz 11 Nisan 2017 Yiğit Bulut ve Hasan Kurtulmuş Türkiye ekonomisi ve Hedefleri ile gündemdeki olayları en ayrıntılı yönleriyle masaya yatırıyor.

Referandum yaklaşırken en çok merak edilen sorular cevaplanmıştır.
Başkanlık sisteminin Türkiye’ye faydası?

Yiğit Bulut Facebook Sayfamız: https://goo.gl/VoLnem
Yiğit Bulut Twitter: https://twitter.com/yigitbulutt
Kanalımıza Abone Olun: https://goo.gl/3RM45H

April 11th, 2017|

Derin Analiz Yiğit Bulut & Avrupa ve ABD ne Yapmaya Çalışıyor? – 4.04.2017

Trt Haber Derin Analiz 4 Nisan 2017 Yiğit Bulut ve Hasan Kurtulmuş Türkiye ekonomisi ve Hedefleri ile gündemdeki olayları en ayrıntılı yönleriyle masaya yatırıyor.

Avrupa ve ABD ne Yapmaya Çalışıyor?
Suriye’de olan son olayların vehameti?
Chp’li vekil Hüsnü Bozkurt Evet diyenleri izmirde denize dökeriz?

Yiğit Bulut Facebook Sayfamız: https://goo.gl/VoLnem
Yiğit Bulut Twitter: https://twitter.com/yigitbulutt
Kanalımıza Abone Olun: https://goo.gl/3RM45H

April 4th, 2017|

Derin Analiz Yiğit Bulut & Amerika Almanya İttifakı – 28.03.2017

Trt Haber Derin Analiz 28 Mart 2017 Yiğit Bulut ve Hasan Kurtulmuş Türkiye ekonomisi ve Hedefleri ile gündemdeki olayları en ayrıntılı yönleriyle masaya yatırıyor.

Amerika, almanya ve diğer avrupa ülkeleriyle işbirliği içinde mi?
Türkiye neden birlik olmalı?
Uluslararası ilişkiler.

Yiğit Bulut Facebook Sayfamız: https://goo.gl/VoLnem
Yiğit Bulut Twitter: https://twitter.com/yigitbulutt
Kanalımıza Abone Olun: https://goo.gl/3RM45H

March 28th, 2017|

Derin Analiz Yiğit Bulut & Recep Tayyip Erdoğan’ı Anlamak – 21.03.2017

Trt Haber Derin Analiz 21 Mart 2017 Yiğit Bulut ve Hasan Kurtulmuş Türkiye ekonomisi ve Hedefleri ile gündemdeki olayları en ayrıntılı yönleriyle masaya yatırıyor.

Yiğit Bulut: Recep Tayyip Erdoğan’ın kılına zarar gelirse kimse rahat kahvaltı bile edemez
Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı ve yazarımız Yiğit Bulut Derin Analiz programında gündeme ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. Avrupa ve Amerika’nın Türkiye’ye yönelik bazı yasaklarına değinen Bulut oynanmak istenen gerçek oyunu açıkladı ve ‘Eğer Recep Tayyip Erdoğan’ın kılına zarar gelirse ne Amerika, ne Avrupa ne de diğer coğrafyada hiç kimse rahat kahvaltı bile edemez’ dedi.
Sadece Türkiye Cumhuriyeti devleti de değil, Osmanlı ne zaman 1699 sonrası yani Karlofça sonrasında yeniden ayağa kalkmaya çalışmış yeniden doğunun Batıya üstünlüğünün olduğu günler denenmiş her zaman aynı yumruk aynı namert yumruk batıdan coğrafyamıza gelmiş. Onun için hiç sürpriz değil Hollanda’nın yaptıkları hiç sürpriz değil.

Yiğit Bulut Facebook Sayfamız: https://goo.gl/VoLnem
Yiğit Bulut Twitter: https://twitter.com/yigitbulutt
Kanalımıza Abone Olun: https://goo.gl/3RM45H

March 22nd, 2017|

Derin Analiz Yiğit Bulut Başkanlık ve Merkez Bankası – 25 Ekim 2016

Derin Analiz 25 Ekim 2016 Ekonomiden Sorumlu Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut, başkanlık referandumunun piyasaları rahatlatacağını ve doları düşüreceğini ileri sürdü.
Merkez Bankası bağımsız olduğunu gösterdi”
Para Politikası Kurulu toplantısında bir gün önce, ihtiyaç duyulması durumunda Merkez Bankası’nın bu ayı pas geçebileceğini ifade eden Yiğit Bulut konuyla ilgili şunları söyledi: “Merkez Bankası çok uzun zamandır koridoru daraltıyor, faiz indiriyor. Merkez Bankası bunu bizden çok daha iyi bilir… Eğer küresel ekonomik şartlar ne gerektiriyorsa, Merkez Bankası onu yapar. Bu ay pas geçmesi gerekiyorsa Merkez Bankası pas da geçer. Merkez Bankası illa da koridoru daraltacak, faiz düşürecek diye bir spekülasyon yaparak kur üzerinden spekülatif gelir elde etmek isteyenlerin balonu ellerinde patlasın diye söylüyorum bunları” demişti.

Perşembe günü toplantıda ise Merkez Bankası üst bantta 25 baz puan indirim bekleyen analist beklentilerinin aksine faizleri sabit tutmuştu. Bulut Merkez Bankası’nın bu kararla bağımsızlığını gösterdiğini belirtti.

“Referandum piyasaya olumlu yansır”

Analistler, başkanlık sistemi, referandum ve seçim ihtimallerinin piyasalarda tedirginlik yarattığını söylerken, Yiğit Bulut ise başkanlık referandumunun piyasa olumlu yansıyacağını ve doların daha da düşeceğini söyledi.

Bulut, Türkiye’de seçimlerin piyasaya istikrar getirdiğini savundu.

Trt Haber yiğit bulut derin analiz izle 25.10.2016…

March 17th, 2017|Tags: , , |

Yiğit Bulut: Martin Schulz Haddini Bil – Derin Analiz 1 Kasım 2016

Derin Analiz 1 Kasım 2016 Ekonomiden Sorumlu Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut ve Hasan Kurtulmuş,TRT Haber TV’de Avrupa Parlamentosu Başkanı Martin Schulz’un Cumhuriyet gazetesine düzenlenen terör operasyonuna yönelik sarf ettiği ‘kırmızı çizgi aşıldı’ şeklindeki sözlerini değerlendirdi.

Türkiye’deki basın özgürlüğünün kalitesini belirleyebilecek kişi ve makamın Martin Schulz değil millet olduğunu söyleyen Yiğit Bulut sözlerine şöyle devam etti, “Avrupa Parlamentosu Başkanı Martin Schulz Türkiye hakkında ağzına geleni söylüyor. Sen kimsin? Sen kimsin Türkiye hakkında böyle ağzına geleni söyleyeceksin. Bu millet hakkında, bu ümmet hakkında bu coğrafya hakkında, Türkiye Cumhuriyeti Devleti hakkında böyle istediğin gibi konuşamazsın. Haddini bil. Yok üstünüzü çizerim, yok kırmızı çizgi çizerim, yok size bunu yaparız. Elinden ne geliyorsa Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile ilgili yap. Yarın sabahı bekleme. Hadi bu gece ne yapacaksan yap. Hiç bir şey yapamazsın. Çünkü sen boşsun. Çünkü senin altın boş. Çünkü senin tasmanı tutanların altı boş.” dedi.

Yiğit Bulut’un konuya ilişkin yaptığı değerlendirmeler şöyle..Güya Cumhuriyet gazetesine operasyon?

AVRUPA BİRLİĞİ ÜLKELERİ GEÇMİŞTEKİ ALMAN VE İNGİLİZ DEVŞİRMESİ BAŞBAKANLARA ALIŞMIŞ
Bu Avrupa Birliği denen yapı ‘Yeni Türkiye’ gerçeğini bir türlü idrak edemedi. Hala eski Türkiye’de kalmış durumda. Eski Türkiye’de olduğu gibi Türkiye hakkında rapor yazacaklarını, hüküm vereceklerini, Türkiye hakkında Avrupa Birliği Parlamentosu’nda milletvekillerinin çıkıp konuşabileceğini, parlamento başkanının veya başka birinin Türkiye hakkında istediği gibi yorum yapabileceğini ve Türkiye’nin bunu kale alacağını düşüyorlar.

SEN KİMSİN, HADDİNİ BİL
Avrupa Parlamentosu Başkanı Martin Schulz Türkiye hakkında ağzına geleni söylüyor. Sen kimsin? Sen kimsin Türkiye hakkında böyle ağzına geleni söyleyeceksin. Bu millet hakkında, bu ümmet hakkında. Bu coğrafya hakkında, Türkiye Cumhuriyeti Devleti hakkında böyle istediğin gibi konuşamazsın. Haddini bil.

PKK BİR AVRUPA PROJESİDİR
FETÖ gibi terör örgütlerinin emrinde olduğunu sanma. Hepsini temizledik, temizlemeye devam ediyoruz. Daha önce de bunu söyledim yine söylüyorum. PKK bir Avrupa projesidir.

TÜRKİYE’DEKİ BASIN ÖZGÜRLÜĞÜNÜN KALİTESİNİ BELİRLEYEBİLECEK KİŞİ MİLLETTİR
Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Cumhurbaşkanı telekonferansla bağlanıp hitap etmek istiyor ona izin vermiyorsun, terör örgütünün üyeleri istedikleri gibi AB ülkelerinde telekonferansla bağlanıp istedikleri gibi mesajı veriyorlar.

Trt Haber yiğit bulut derin analiz izle 01.11.2016…

March 17th, 2017|Tags: , , |

Derin Analiz & CHP ve Küresel Emperyalizm İlişkisi | 8 Kasım 2016

Derin Analiz 8 Kasım 2016 Yiğit Bulut ve Hasan Kurtulmuş Yeni Türkiye ve Hedefleri ile gündemdeki olayları en ayrıntılı yönleriyle masaya yatırıyor.

Küresel Emperyalizm
ABD, 45. başkanını seçmek için sandık başına gitti. 2016 Başkanlık seçiminde Hillary Clinton mı Donald Trump mı kazanacak? Hangi aday ne kadar oy aldı? Yeni ABD Başkanı ne zaman belli olacak?

ABD Başkanlık seçim sonucu açıklandı mı’ sorusunun yanıtı için nefesler tutuldu. ABD’nin yeni Başkanı Clinton mı olacak, Trump mı?

March 17th, 2017|Tags: , , |

Derin Analiz Yiğit Bulut & AB’nin Eski Türkiye Özlemi | 15 Kasım 2016

Derin Analiz 15 Kasım 2016 Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Yiğit Bulut, TRT Haber TV’de Elif Saygılıer’in sunduğu Derin Analiz programında Avrupa Parlamentosu Başkanı Martin Schulz’un Türkiye’de idamın yeniden getirilmesinin kırmızı çizginin aşılması anlamına geleceğini belirterek “İdam geri gelirse, AB müzakeleri durur” şeklindeki açıklamasına sert tepki gösterdi. Bulut; “Avrupa Birliği sanıyor ki burada eskisi gibi Osmanlı’dan beri devam eden müstemleke sandıkları veya yönettiklerini sandıkları, kontrolleri altında olduklarını sandıkları bir ülke var. O bitti. Avrupa’nın bu hayalden uyanması gerekiyor.” dedi.Türkiye’nin bağımsız bir ülke olduğunu ve hiçbir dış güçten emir almayacağını belirten Yiğit Bulut sözlerine şöyle devam etti, “Bugün Merkel, Schulz parmak salladı diye Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne hiçbir şey olmaz. Avrupa Birliği neyine güveniyor. Schulz diye bir çıkıyor TBMM’nin iradesinin üzerinde irade beyan ediyor. Bunu asla yapamazsın. Sen kimsin?” dedi.
HASTALIKLI ORGANİK İLİŞKİ BÖYLE DEVAM ETMEMELİ
Avrupa Parlamentosu Başkanı Martin Schulz durmuyor. Türkiye hakkında konuşmaya devam ediyor.

AVRUPA BİRLİĞİ ESKİ TÜRKİYE’Yİ ARIYOR
2003 yılından beri Türkiye’ye istediklerini yaptıramıyorlar. Çünkü Türkiye’de bağımsız olmak isteyen bir siyasi otorite var. Türkiye’nin bağımsızlığına inanan bir lider var. Türkiye’nin üretmesini gerektiğini düşünen bir lider var. Lüksemburg’un Türkiye’e bir milyon dolar hibe verdiği günler var. Herkes bunları araştırsın. Hala o günlerde kaldığını sana Lüksemburg bugün Türkiye’yi tehdit ediyor.

SİZ KİMSİNİZ DE OTURUP TÜRKİYE HAKKINDA KARAR VERİYORSUNUZ
AB’nin bu yeni diyalektik yapı içinde süper güç olma ihtimali yoktur. İnsanları bir arada tutacak bir hedef, bir proje yoktur. Bir Polanyalı ile bir Fransız bir arada neye inanacak? Hangi hedefe yürüyecek. Avrupa Birliği Dışişleri Bakanları bir araya gelecek pazartesi günü Türkiye’yi konuşacak. Büyükelçiler bir araya geliyor Türkiye’yi konuşuyor. Siz kimsiniz? Siz kimsiniz de oturup Türkiye hakkında karar veriyorsunuz.

AVRUPA BİRLİĞİ NEYİNE GÜVENİYOR?
Türkiye Büyük Millet Meclisi, Türk Milleti adına karar vermede AB’nin bütün organlarının üstündedir.

March 17th, 2017|Tags: , , |

Derin Analiz Yiğit Bulut & Türkiye ve Şangay 5’lisi | 22 Kasım 2016

Trt Haber Derin Analiz 22 Kasım 2016 Yiğit Bulut ve Hasan Kurtulmuş Yeni Türkiye ve Hedefleri ile gündemdeki olayları en ayrıntılı yönleriyle masaya yatırıyor.
Türkiye’nin ve Şangay 5’lisine girebilme durumu?

March 17th, 2017|Tags: , , |

Derin Analiz Yiğit Bulut & Cizvit ve Kıbrıs Görüşmeleri | 29 Kasım 2016

Trt Haber Derin Analiz 29 Kasım 2016 Yiğit Bulut ve Hasan Kurtulmuş Yeni Türkiye ve Hedefleri ile gündemdeki olayları en ayrıntılı yönleriyle masaya yatırıyor.
Cizvit Yapılanması ve Kıbrıs görüşmeleri?

March 17th, 2017|Tags: , , |

Derin Analiz Yiğit Bulut & Dolardaki Yükseliş ve TL | 6 Aralık 2016

Trt Haber Derin Analiz 6 Aralık 2016 Yiğit Bulut ve Hasan Kurtulmuş Yeni Türkiye ve Hedefleri ile gündemdeki olayları en ayrıntılı yönleriyle masaya yatırıyor.
Dolardaki Yükseliş devam edecek mi?
Cumhurbaşkanı Erdoğan Dolar’ın yükselişi karşısındaki tutumu.
Türk lirasını (TL) değerli kılmanın yolları ve yatırımlar

March 17th, 2017|Tags: , , |

Derin Analiz Yiğit Bulut & İstanbul’da Terör Saldırısı | 13 Aralık 2016

Trt Haber Derin Analiz 13 Aralık 2016 Yiğit Bulut ve Hasan Kurtulmuş Türkiye ekonomisi ve Hedefleri ile gündemdeki olayları en ayrıntılı yönleriyle masaya yatırıyor.
İstanbul’da bombalı Terör Saldırısı?
Avrupanın ikiyüzlü terör politikası?

Facebook Sayfamız: https://goo.gl/VoLnem
Kanalımıza Abone Olun: https://goo.gl/dmVX8H

March 17th, 2017|Tags: , , |

Derin Analiz Yiğit Bulut & Rus Büyükelçi’ye Suikast | 20 Aralık 2016

Trt Haber Derin Analiz 20 Aralık 2016 Yiğit Bulut ve Hasan Kurtulmuş Türkiye ekonomisi ve Hedefleri ile gündemdeki olayları en ayrıntılı yönleriyle masaya yatırıyor.
Rus Büyükelçi Andrey Karlov Suikast Komplo mu Ayrıntıları?
Türkiye üzerine oynanan oyunlar ?
Yeni Dünya düzeni?

Yiğit Bulut Facebook Sayfamız: https://goo.gl/VoLnem
Kanalımıza Abone Olun: https://goo.gl/dmVX8H

March 17th, 2017|Tags: , , |

Derin Analiz Yiğit Bulut & Yeni Anayasa | 27 Aralık 2016

Trt Haber Derin Analiz 27 Aralık 2016 Yiğit Bulut ve Hasan Kurtulmuş Türkiye ekonomisi ve Hedefleri ile gündemdeki olayları en ayrıntılı yönleriyle masaya yatırıyor.
Yeni Anayasa’nın halka sunulmasına hiçbir vekil hayır dememeli.
Yeni Anayasa’nın Halka sunulmasını istemeyen parti ve milletvekillerinin amacı nedir?

Yiğit Bulut Facebook Sayfamız: https://goo.gl/VoLnem
Kanalımıza Abone Olun: https://goo.gl/dmVX8H

March 17th, 2017|Tags: , , |

Derin Analiz Yiğit Bulut & Anayasa Değişikliği + Ekonomi 24 Ocak 2017

Trt Haber Derin Analiz 24 Ocak 2017 Yiğit Bulut ve Hasan Kurtulmuş referandum sürecine giden Cumhurbaşkanlığı Sistemi hakkında değerlendirme yaparak parlamenter sistemin Türkiye üzerindeki sakıncalı ve eksik yanlarını açıkladı.

Ben bir kere her şeyden önce bir Türk vatandaşı olarak bu Anayasa değişikliğini TBMM’den halka sorulmak üzere geçmesini destekleyen bütün vekillere canı gönülden teşekkür ediyorum.
Cumhuriyeti kuran ve Osmanlı’nın son döneminde emperyalizme karşı savaşarak şehitler vererek Türkiye Cumhuriyeti devletini yıkılan Osmanlı’dan adeta biçerek ortaya koyan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmetle ve minnetle anıyoruz.

Yiğit Bulut Facebook Sayfamız: https://goo.gl/VoLnem
Yiğit Bulut Twitter: https://twitter.com/yigitbulutt
Kanalımıza Abone Olun: https://goo.gl/3RM45H

March 17th, 2017|Tags: , , |

Derin Analiz Yiğit Bulut & Amerika Yönetimi ve Alman Bankası 31 Ocak 2017

Trt Haber Derin Analiz 31 Ocak 2017 Yiğit Bulut ve Hasan Kurtulmuş Türkiye ekonomisi ve Hedefleri ile gündemdeki olayları en ayrıntılı yönleriyle masaya yatırıyor.

Alman deutsche bank’a kara para aklama cezası
Deutsche Bank Rus zenginlerin 10 milyar dolarının aklanmasına aracılık ettiği için 629 milyon dolar para cezasına çarptırıldı.
Almanya’nın en büyük Bankası Deutsche Bank İngiltere ve ABD tarafından 629 milyon dolar para cezasına çarptırıldı. Bloomberg’ün haberine göre bankanın Rusya’dan çıkan 10 milyar dolar paranın aklanmasına aracı olduğu belirtildi. Cezanın 204 milyon doları İngiliz makamlarına geri kalan 425 milyon doları ise ABD devletine ödenecek.

6 MİLYAR DOLAR İNGİLTERE’YE
İngiltere ve ABD ortak soruşturmasının ardından çıkan sonuçlara göre bankanın Rusya’daki oligarklarla birlikte ‘ayna’ işlemi yaparak Rusya’dan çıkardığı rubleleri Londra’da dolara dönüştürdüğü ortaya çıktı.

Yiğit Bulut Facebook Sayfamız: https://goo.gl/VoLnem
Yiğit Bulut Twitter: https://twitter.com/yigitbulutt
Kanalımıza Abone Olun: https://goo.gl/3RM45H

March 17th, 2017|Tags: , , |