Taze Haberler
    You need to install Jetpack plugin and enable "Stats".
Hadise ”Açıkgöz” kimdir? Kaç yaşında, boyu ve kilosu… Kiminle beraber, aslen nereli? O Ses Türkiye Macerası ve müzikal kariyeri… Oynadığı reklamları biliyor musunuz?

Hadise konser fotoğrafları
Hadise Açıkgöz, 22 Ekim 1985 tarihinde Belçika’nın Antwerp kentine bağlı Mol kasabasında dünyaya gelmiştir. 1972 yılında Sivas’tan Belçika’ya göç eden dört çocuklu bir ailenin en küçük kızıdır. Hülya, Derya ve Murat adında üç kardeşi daha vardır. Annesinin adı Gülnihal, babasının adı Hasan’dır.Hadise hakkında en çok merak edilen konulardan biri de elbetteki fiziksel özellikleridir. Hadise 1.69 m. boyunda, 62 kilogram ağırlığındadır. Ayrıca Felemenkçe, Fransızca, Almanca ve İngilizce de bilmektedir.11 yaşına geldiğinde annesi ve babası ayrılan Hadise, kardeşleri ile birlikte annesinin yanında kalmıştır. 17 yaşına geldiğinde 2003 yılında Belçika’da bir müzik yarışma programında kendini göstermiştir. Yarışması sonucunda ilk ona dahi girememesine rağmen, 6 ay sonra albüm teklifi almış ve hazırlıklara
başlamıştır.Swift adlı şarkıyla ilk single çalışmasını yapmıştır. İkinci single’ı Stir Me Up ile tüm Avrupa’da ve Türkiye’de adından söz ettirmiş, Ekim 2005’te ise üçüncü single’ı Milk Chocolate Girl‘ü satışa sunmuştur. Şarkı, Belçika’da Ultratop listesinde 13 numaraya kadar yükselmiş ve Hadise’nin listede en fazla kalan single’ı olmuştur.İlk etapta İngilizce şarkılarla gündeme gelen Hadise, 2005’te ilk stüdyo albümü Sweat‘i piyasaya çıkarmıştır. Kasım 2005’te yaptığı bu albümde Ain’t No Love Lost ve Bad Boy şarkıları da aynı zamanda single olarak satışa çıkmıştır. Bad Boy Belçika listelerinde yine üst sıralarda yer almıştır.

Daha sonra Hadise, Eylül 2007’de ikinci stüdyo albümünü yapmış ve A Good Kiss adlı ilk single çalışmasına da İstanbul’da klip çekmiştir. Şubat 2008’de başka bir single’ı My Body‘yi yayınlamış, şarkıya Türkiye’de Şenol Korkmaz tarafından klip çekilmiştir. Haziran 2008’de de yine Serdar Ortaç‘ın Nefes adlı albümde Düşman adlı şarkısına düet yaparak Serdar’la birlikte şarkı söylemiştir.

Yine aynı ay içerisinde, Kasım 2008’de Hadise adlı albümünü yayınlamıştır. Bu albümün içerisinde, Sezen Aksu tarafından sözleri yazılan Deli Oğlan adlı şarkı da bulunmaktadır ki, bu şarkının yabancı versiyonu A Good Kiss de aynı albümde yer almıştır. Ağustos 2008’de MTV Avrupa Müzik Ödülleri‘ne en iyi Türk şarkıcı kategorisinde aday olarak da gösterilmiştir, ancak bilindiği gibi ödülü Emre Aydın kazanmıştır.

Ekim 2008’de şarkıcının 2009 yılında yapılacak olan Eurovision Şarkı Yarışması‘nda Türkiye’yi temsil edeceği açıklanmıştır. Bir zamanlar ilişki yaşadığı Sinan Akçıl ve Stefean Fernande ile birlikte yarışma için yaptıkları Düm Tek Tek şarkısını, 31 Aralık 2008’de ilk kez TRT’de seslendirmiştir. Şarkıyı tanıtmak için Balkan Ülkelerinde ve Avrupa’da yaşayan Türklerin yoğun olarak yaşadığı ülkelerde tanıtım konserlerine çıkmıştır. 6 Mayıs 2009‘da Rusya’nın başkenti Moskova‘da düzenlenen yarışmada 177 puana ulaşarak; Norveç, İzlanda ve Azerbaycan’ın ardından dördüncü olmuştur.

Mayıs 2009 yılına geldiğimizde artık kazanmış olduğu hakkı sayılır popülarite ile beraber Fast Life isimli albümünü Türkiye dışındaki ülkelerde satışa sunmuştur. Albüm Endonezya müzik listelerinde zirveye oynamış, Belçika müzik listelerinde ise 16 numaraya kadar yükselmiştir. Balkan Müzik Ödülleri‘nde
Türkiye’den en iyi şarkı kategorisinde ödül almıştır.

2009 yılının Haziran ayında ise Türkçe albümü Kahraman‘ı yayınlanmıştır, yine bu albümde Sinan Akçıl yedi şarkının yazımında ve bestelenmesinde görev almıştır. Bu beraber yaptıkları önemli bir albümdür, kendi bestelerinden dolayı şarkıcı da bu albümü kişisel bir o albüm olarak nitelendirilmektedir. Ilk
klibi Evlenmeliyiz adlı şarkıya çekmiştir. Ardından ikinci klip olarak Kahraman adlı şarkısını müzikseverlerin beğenisine sunmuştur. 2009 yılında o dönemki müzik listelerinde istatistiklere göre yılın en popüler ünlüleri listesinde zirveye oynamıştır.

2011 yılında artık Sinan Akçıl olan birlikteliği son bulmuştur. Bu süreçten sonra yapmış olduğu ilk albüm olan Aşk Kaç Beden Giyer adlı albümde; Gülşen, Erdem Kınay, Gökhan Şahin, Deniz Erten, Ozan Doğulu ve Ozan Çolakoğlu gibi müzisyenlerle çalışmıştır. Albümden ilk klibi Gülşen’in Süpermen adlı
şarkısına Nihat Odabaşı yönetmenliğinde çekmiştir ve bu klibin 20 saniyelik kısmını 1 Nisan 2011 tarihinde kendi Facebook ve YouTube hesaplarından yayınlamıştır. Ikinci klibini söz ve müziği Deniz Erten’e ait olan Aşk Kaç Beden Giyer adlı şarkıyı çekmiştir. Bu şarkı şarkının klip yönetmenliğini
kardeşi ve aynı zamanda menajerliğini olan kardeşi Hülya Açıkgöz yapmıştır. Bu şarkı ile Türkiye ve Azerbaycan listelerine üst sıralardan girmeyi başarmış, YouTube gibi sosyal paylaşım sitelerinde 9 milyona aşkın izlenme sayısına ulaşmıştır. Aynı albümden üçüncü klibi Erdem Kınay’ın
Mesajımı Almıştır O adlı şarkısına çekmiştir. Haziran 2012 yılına geldiğimizde ise Biz Buradayız adlı bir single çalışması olmuştur.

2014 yılında ise Tavsiye adlı albümü çıkarmış, Neredesin Aşkım, Prenses ve Yaz Günü adlı şarkılara klip çekmiştir.

2011 yılından itibaren ise O Ses Türkiye adlı yarışma programında Ebru Gündeş, Murat Boz, Hülya Avşar, Mustafa Sandal, Athena grubundan Gökhan Özoğuz  ve Hakan Özoğuz kardeşler, Mashar AlansonÖzkan Uğur, Sibel Can ile birlikte jüri üyeliği yapmıştır. Sibel, Athena ve Murat ile program devam etmektedir.

Hadise’nin bir çok reklam filminde oynadığını da söyleyebiliriz. En çok bilineni Penti Çorapları reklamıdır. Trendyol, Avon Kozmetik, Sırma Soda, Nestle, Fanta, Yedigün, Türk Telekom reklamlarını da sayabiliriz. Şu aralar hanım hanımcık ev hanımı edasında Şen Piliç reklamları televizyon ekranlarını süslemektedir.

Hadise’nin çekimleri Dominik Cumhuriyeti’nde gerçekleşen Bu aralar isimli videosu:

Hadise’nin bir çok ülke ve şehirde konser programları olmaktadır. Yayınladığımız fotoğraflar, 2013 yılında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde Güzelyurt Festivalinde vermiş olduğu konserde kendi kadrajıma özgün fotoğraflardır.

 

www.Hadise.com

facebook.com/Hadise

twitter.com/hadise

instagram.com/hadise/

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.