Taze Haberler
    You need to install Jetpack plugin and enable "Stats".
Dilara Gönder kimdir? Boyu ve kilosu, aslen nereli? Evli mi bekar mı? Kiminle evlendi? Spor spikerliği, sunuculuk ve oyunculuk macerası ve daha nice bilinmeyen yönleriyle Dilara Gönder…

Ekranların fenomen spikeri, şimdilerin oyuncusu Dilara Gönder, 17 Haziran 1983 tarihinde Herrenberg, Almanya‘da doğmuştur.169 cm. boyunda ve 56 kilodur. Aslen İzmir‘lidir, gurbetçi bir ailenin kızıdır. En taze bilgi olarak artık Dilara Gönder bekar değil, evli bir kadındır. Slovenya‘da 3 gün önce yani 25 Aralık 2016 tarihinde Saydam Değer ile sürpriz bir şekilde evlendiğini Instagram hesabından paylaşarak ilan etmiştir.İzmir’in önemli okullarından olan Bornova Anadolu Lisesi‘nden mezun olduktan sonra İstanbul Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Radyo Televizyon Bölümü‘nden mezun olmuştur. İyi derecede İngilizce ve Almanca bilmektedir. Öğrencilik yıllarında okul radyosunda Dinle Bul adında bir radyo programı yapmıştır. Bu program ile Aydın Doğan Vakfı‘nın vermiş olduğu 2007 yılındaki 19. Genç İletişimciler Yarışması‘nda en iyi radyo programı ödülünü almıştır.İlk televizyon serüveni Fenerbahçe Spor Kulübü Televizyonu(FBTV)‘nda Music Box isimli programda sunuculuk yaparak başlamıştır. 2007 yılına kadar bu kanalda çalıştıktan sonra dikkatleri çok çabuk üzerinde toplamış ve boğazın diğer yakasına LİG TV‘ye transfer olmuştur. Burada yaklaşık iki buçuk yıl kadar çalışmıştır.Ardından özel bir proje; TRT‘nin o dönem yayınlamış olduğu Formula-1 yarışları için şuan NTV Spor Spikeri Erbatur Ergenekon ile birlikte yarışları yerinde takip ederek pilotlarla ses getiren röportajlar yapmıştır. Hatırlanan en keyifli röportajı ise kayak kazası sonucu şu anda yatağa bağımlı olarak yaşam savaşı veren Michael Schumacher ile yaptığıdır.Formula-1 yayınların sona ermesiyle TRT’den ayrıldıktan sonra 2010 yılında yine önemli bir medya transferine şahit olduk. Kahramanımız 2010 yılında NTV Spor’a geçmiş, gündüz kuşağında spor spikerliği yapmaya başlamıştır. Bu serüveni dört yıl sürmüştür. Spor spikerliğini bırakmasına rağmen NTV ailesinden kopmamıştır.

İlk oyunculuk deneyimini ise 2014 yılında Kanal D ekranlarında yayınlanan Ne Diyorsun adlı dizide İlker Aksum ile birlikte yaşamıştır. Bu dizinin çok fazla ilgi gördüğünü söyleyemeyiz, kısa süre sonra yayından kaldırılmıştır. Sonrasında da Star TV‘de yayınlanan Sil Baştan adlı yeni bir diziye başlamıştır. Bu dizide öğrencilik zamanlarında kopya ile okul bitiren bir gurup öğrencinin yıllar sonra diplomalarının geçersiz sayılması ile tekrar okula dönüşleri anlatılmaktadır. Sergen Yalçın, Emre Kınay ve Murat Dalkılıç da bu dizide rol almıştır. 2016 sonuna geldiğimiz şu günlerde TRT’de yayımlanan Baba Candır adlı dizide rol almaktadır.

Dilara Gönder 2015 yılında sahne deneyimi de yaşamış, Aslı Asıltürkmen‘in yazdığı Bekarlığa Veda adlı oyunda rol almıştır. Bu oyun ona uğurlu gelmiş olacak ki o dönemde Cem Yılmaz ile de ilişki yaşamıştır.

GQ Türkiye için her ay derginin kapak konuğu ile söyleşiler yapmış ve fotoğraf çekimleri gerçekleştirmiştir. Yani fotoğrafları görünce bu kız kendini aşmış diyebilirsiniz…

Dilara Gönder’in NTV ailesinden ayrılmadığını söylemiştik ya, yaklaşık bir yıl kadar NTV’de Zor İşler adlı bir program hazırlamıştır. Bu programda kendi sektörlerinde zor şartları altında çalışanların neler yaşadığını bir kadın olarak yaşamaya çalışmıştır. Bu programdan herkesin hatırladığı, Dilara’nın bir tankın içerisinde tank nişancısı olarak gerçek mühimmatla yaptığı atış ve sonrasında korkudan titrediği, ağladığı görüntüleridir. Dilara’nın en çok izlenen videosudur bu.

Dilara Gönder’in unutulmaz videolarından biri de Eser Yenenler‘in sunduğu Eyvah Düşüyorum adlı yarışma programının yılbaşı özel çekiminde yaşananlardır. Burada talihsiz bir olay meydana gelmiş ve Dilara Gönder’in ayağı kırılmıştır. İki ay kadar evde ayağı alçıda kalmış olmasına rağmen Eser Yenenler’in Dilara’yı hiç aramadığı hatta olanlardan bile habersiz olduğu da epey konuşulmuştur. Dilara bunu ilk kez İbrahim Büyükak, Oğuzhan Koç ve Eser’in beraber sunduğu 3+1 programına konuk olduğunda canlı yayında sert sözlerle bildirmiştir.

Dilara Gönderi’in twitter hesabı                Dilara Gönderi’in instagram hesabı       

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.